FCC Fotos

www.weissenburger.de »

Ergebnisse ab 1921 | Галерија Дома | Влези
Албум листа | Последно Поставени | Последни коментари | Најмногу видени | Нај отценети | Мои Омилени | Барај
Галерија Дома > 1993/94 bis 2009/10 » > Saison 2004/2005 (NOFV Oberliga Süd, Pokal) > 18 Sondershausen H

НАСЛОВ  +   - 
ИМЕ НА ФАЈЛОТ  +   - 
ДАТА  +   - 
ПОЗИЦИЈА  +   - 
Bild01.jpg
76 пати е виденоSchon nach 2 Minuten kam Neuzugang Endres zum Kopfball ...
Bild02.jpg
58 пати е видено... der an der Latte landet.
Bild03.jpg
52 пати е виденоFreistoß von Ziegner ...
Bild04.jpg
72 пати е видено... 1:0 für den FCC!
Bild05.jpg
44 пати е виденоEndres wird am Trikot gezerrt.
Bild06.jpg
52 пати е виденоZiegner verwandelt den Elfmeter ...
Bild07.jpg
59 пати е видено... zum 2:0.
Bild09.jpg
48 пати е виденоEcke von R. Schmidt - Kopfball von Maul ...
Bild10.jpg
46 пати е видено... 3:0!
Bild11.jpg
49 пати е виденоEcke von Manai - Kopfball von Maul ...
Bild12.jpg
53 пати е видено... 4:0!
Bild13.jpg
53 пати е виденоMaul wird im Strafraum umgeschubst ...
24 Фајлови на 2 страна(и) 1